fbpx

2009’un haber mecrası Twitter

20 Aralık 2008 akşamı Denver Havaalanı’ndan kalkan bir uçak kalkış sırasında kaza geçirmiş. 38 kişi ölümcül olmayan hafif yaralanmalarla durumu atlatmışlar. Uçakta bulunan 2drinksbehind rumuzlu bir kullanıcı olayı Twitter hesabından aktarmış.  Sayfasında kaza ile ilgili gelişmeleri bildirmeye devam ediyor.


Hatırlarsanız kasım ayında Hindistan’daki terör olayları sırasında da Twitter’ın Mumbai konulu mesajlarında olaylar neredeyse gerçek zamanlı anlatılmıştı. Gidişata bakılırsa 2009 ve sonraki yıllarda Twitter insanların anlık haber akışını takip etmek için ilk tercihlerinden biri olacak gibi.

Umarım benzer bir konuda yazmak bana nasip olmaz ama yine de beni takip etmek için www.twitter.com/engineraydin adresine girebilirsiniz.

Milliyet gazetesi bu kazayı 22 Aralık tarihinde gazetenin arka sayfasında, genelde sayısal loto sonuçlarını verdikleri alt köşede haber yaptı. Ertesi gün 3. sayfada aynı haberi yayınladı. Aradaki tek fark ilk haberde 58 olan yaralı sayısının 38 olarak düzeltilmesiydi. Benim bahsettiğim twitter kısmını atlamışlar, olsun.

Leave a Comment