fbpx

3 dakikalık çalışmayla 21$ kazan

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Kazan dediysek emretmiyoruz herhalde, haşa. Biri kazanmış da ondan bahsedeceğim. Yapması çok zor değil, internet dünyasındaki haber akışını takip etmek gerek sadece.

O “biri” yatağına uzanmış laptopu kucağında sanal alemlere akarken radyoda Pentagon bilgisayarlarına bir virüsün bulaştığı haberini okumuş. Laptopu kucağından düşürmemeye dikkat ederek doğrulmuş ve Google’da bu virüsü araştırınca topu topu 10,000-20,000 sonuç çıktığını görmüş. Zaten bir websitesi sahibi olan bu arkadaş sitesine tek sayfalık bir yazı girmiş bu olayla ilgili. Tag ve URL olarak da konu ile ilgili keywordleri belirlemiş. Sitesinin her sayfasında ‘Son yazılar’ diye bir bölüm olduğu için bu son yazısına sitesinin her yerinden otomatik linkler oluşmuş. (Çok heyecanlı, değil mi…)
Birkaç saat sonra sayfasına trafik akmaya başlamış. Virüsü tekrar Google’da aratınca sayfasının birinci sonuç olduğunu görünce içini bir sevgi seli kaplamış.
Ertesi sabah Google Adsense raporlarında son 24 saat içerisinde o sayfadan tam 21$ kazandığını da görünce içindeki sevgi seli önlenemez boyutlara ulaşmış.
Buna benzer birşeyler yapan Türk internet yayıncılarının deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum.

Leave a Comment