fbpx

İmaj görüntülemek için Javascript çözümleri

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

javaimagegallery1Sitenizde ürün, fotoğraf portföyü gibi toplu imaj yayınlamak için kullandığınız Flash tabanlı çözümler, SEO işlemleri ve imajların kullanıcı bilgisayarında sorunsuz görüntülenme konusunda her zaman en uygun yöntem değil. Arama motorları Flash dosyalarını indekslemekte başarılı sayılmazlar ve Flash özelliği kapalı olan kullanıcılar hala mevcut.

Bu yüzden Flash yerine bazı Javascript çözümlerini tercih edebilirsiniz.

 

  1. Galleria: JQuery ile yazılmış bu galeri özellikle fotoğraf portföyü izletmek için çok uygun. Sadece 4K boyutunda. İmajlar teker teker yüklendikçe, thumbnail’lar görüntüleniyor.
  2. Moopix: Flickr API’si ile çalışıyor. Flickr hesabınızdaki fotoğrafları görüntülemenizi sağlıyor. Ayarlarını yapmak bazı kullanıcılar için zor gelebilir.
  3. E(2) Photo Gallery: Galerinin fon rengi, fotoğraf alt yazılarının gösterim şekli gibi detayları değiştirip birden çok galeri oluşturabiliyorsunuz. 4 farklı tema seçeneği var. İmajların boyutlarını otomatik ayarlayabiliyor.
  4. Mini Showcase: Ajax destekli ve Flick, Box gibi fotoğraf servisleri ile bağlantılı çalışabilen bir galeri. Şifre ile albümleri koruyabiliyorsunuz.
  5. Thickbox: Yaklaşık 75kb. lik bir Javascript paketi. Fotoğraf dışında metin dosyalarını da görüntüleyebiliyorsunuz.
  6. HighSlide: (Benim favorim) Özellikle tekli imaj görüntülemesi oldukça hızlı çalışıyor. Açılan imajı ekran üzerinde taşıyabiliyorsunuz. Metin de destekliyor. Galeri seçenekleri fazla. 

Leave a Comment