fbpx

Kazandığınız parayı Payoneer ile ödeyen siteler

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

İnternet üzerinde iş yapıp para kazanmak kulağa güzel gelen, uzaktan bakıldığında kolay zannedilen bir konudur. Oturduğun yerden para kazanıyorsun gibi görülür. Ama emek ve zaman harcadıktan sonra paranızı Türkiye’deki hesabınıza aktaramamak büyük bir problem olabilir.

Bu sıkıntının çözümü olan Payoneer‘ı kısaca özetledikten sonra internette iş yaparak kazandığınız parayı Payoneer ile ödeyen bazı sitelerden bahsedeyim.

Payoneer 2005 yılında kurulan ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 200’den fazla ülkeye online ödeme çözümleri sunan bir şirket. Yani internet üzerinde alışveriş yaparken, ödeme kabul ederken, bir işten kazandığınız parayı alırken veya başka şahıslara ödeme yaparken kullanabileceğiniz yöntemler sunuyorlar.

2016 yılında Paypal Türkiye’deki hizmetlerine son verince bu konuda büyük bir eksiklik oluşmuştu. Özellikle ikinci el ürün satışı yapanlar,internet ortamında hizmetler sunan serbest çalışanlar, dropshipping yöntemiyle ticaret yapanlar kazandıkları parayı kendi hesaplarına çekme konusunda büyük zorluklar yaşıyordu. Payoneer özellikle serbest çalışan ve uluslararası platformlardan düzenli gelir elde edenler için çok kullanışlı bir sistem olarak hayatımıza girdi.

Payoneer’da bir hesabınız olunca isminize çıkartılan Payoneer Mastercard ile hesabınızdaki parayı çekebiliyor veya bağladığınız banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Önödemeli kartınızı alışverişlerde de kullanabiliyorsunuz. Bunlar başka bir yazının konusu olduğu için detaylara girmeyeceğim.

Şimdi size, yaptığınız işin karşılığında kazandığınız parayı Payoneer ile alabileceğiniz bazı iş imkanlarından bahsetmek istiyorum. Bu sitelerde biriken ödemeleriniz belli bir limite ulaştığında kolaylıkla (ve en az kesinti ile) kendi hesabınıza transfer edebilir veya ATM’lerden çekebilirsiniz.


Proje sahipleri ve serbest çalışanların buluştuğu yerler

Upwork, 99 Designs, Freelancer, Guru, Fiverr, Topcoder, Workana, Seoclerk, One Hour Translation

Yazı yazarak para kazanabileceğiniz yerler

One Hour Translation, Writer Bay, Academia Research

Grafik tasarımlarınız basıldığı ürünleri satarak para kazanabileceğiniz yerler

Tee Spring, Viral Style

Video, fotoğraf, illüstrasyon ve müzik sunarak para kazanabileceğiniz yerler

Depositphotos, iStockphoto, Dreamstime, Envato

Diğer konular

Infolinks, Tourbylocals, Selz


Leave a Comment