fbpx

Kazandığınız parayı Payoneer ile ödeyen siteler

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

One Hour Translation

95 dilde karşılıklı çeviri yaparak para kazanabileceğiniz, karşılaştığım en gelişmiş servis burası oldu. Yaklaşık bir saat sürecek standart seviyede bir çevirinin ücreti 12$ olarak hesaplanıyor. Tabii ki çevirinin yapılacağı dillere, zorluk seviyesine ve teslimat zamanına göre ücretler değişiklik gösterebilir.

Genel iş konuları, otomotiv, havacılık, özgeçmiş çevirileri, finans, foreks, medikal, hukuk, teknik, mühendislik, yazılım gibi kategoriler vardır.

Writer Bay

Çevirinin ötesinde yazı içeriği üreterek gelir elde etmek için burayı kullanabilirsiniz. Hesap açarken gayet ciddi gramer ve yazım teknikleri sınavları yapılır. Ardından örnek bir makale yazmanızı, varsa sertifika ve akademik yazı örneklerinizi göndermenizi isterler.

Kazanabileceğiniz ücretler 20-30 dolar civarından başlar.

Academia Research

Yine yazarlık yeteneğinizi kullanabileceğiniz bir servis. Lise seviyesinde yazılar da isteniyor, doktora seviyesinde araştırma yazıları da.

Giriş seviyesindeki kazançlar 3-4 dolar.

Tee Spring

Grafik tasarımı konusunda kendinize güveniyorsanız tasarımlarınızın tişört, fincan, çorap, telefon kılıfı gibi ürünlerin üzerine basılıp satılmasıyla para kazanabilirsiniz.

Ürünlerin satış fiyatını siz belirliyorsunuz. Her ürünün bir baz fiyatı var. Bunun üzerindeki fiyat sizin kârınız oluyor.

Özel günlere yönelik tasarımlar doğru zamanlarda piyasaya sürüldüğünde güzel satış rakamlarını görebilir. Son zamanların popüler yayıncılık ortamı Twitch.tv için özel bir eklentileri var. Ürün satıldığında yayına yansıyan duyurular vb. güzel özellikler sunuyorlar.

Ayrıca doğru iletişim kanallarını kurarak markalar için uzun dönemli anlaşmalar yapmanız mümkün olabilir.

Viral Style

Tasarımlarınızın basıldığı ürün satışından komisyon alabileceğiniz bir başka site. Teespring’ten daha çok sevdim çünkü ürün oluşturma ekranını görmek için hesap açmanız şart değil.

Depositphotos

Etrafınızda gördüğünüz reklamlardaki fotoğrafların birçoğu 2009’da kurulan Depositphotos veya benzeri stok sitelerinden alınmaktadır. İş hacmine göre ya abone olarak ya da aldıkça-öde yöntemlerini kullanarak buradaki fotoğraf, illüstrasyon ve videolar satın alınır.

Buraya üretici olarak katılmak için katılmak istediğiniz kategoride (fotoğraf, illüstrasyon veya video) küçük bir testten geçmeniz ve örnek çalışmalarınız onaylanmasını beklemeniz gerekir.

Geliriniz, katılımcı seviyenize göre belirlenen bir yüzdeye göre belirlenir. Başlangıç seviyesindeyken her satıştan %34 veya 0.30$ kazanırsınız. Bu iki seçenek, dosyanızı alan kişinin abonelik türüne göre belirlenir.

iStockphoto

Benim de video kategorisinde katılımcı olarak hesabımın olduğu stok sitesidir. Getty Images ile ortaklığı sayesinde çok geniş bir kesime ulaşmak mümkündür.

Ticari amaçla kullanılabilecek materyallerin yanısıra editoryal (haber amaçlı vb.) fotoğraf ve videolar da satılmaktadır.

Dreamstime

Benzer şartların geçerli olduğu stok materyal sitesidir. Yolladığınız çalışmaların kabul edilme ihtimali biraz daha yüksektir. (veya bana öyle denk geldi.)

Kazancınız satış başına %60’a kadar yükselebilir. Hesabınızda 100$ biriktikten sonra çekebilirsiniz.

Leave a Comment