fbpx

Kazandığınız parayı Payoneer ile ödeyen siteler

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Envato

Video, fotoğraf, ses, müzik, eğitim videoları, temalar, eklentiler, ürün şablonları, After Effects, Premiere şablonları… neredeyse her konuda işlerinizi satabileceğiniz, bu konuda bildiğim en büyük sitedir.

Kategoriler için alt siteler oluşturulmuştur. Örneğin videolar videohive.net adresinde, müzikler audiojungle.net adresindedir. Bir ana hesap oluşturarak hepsine erişim sağlarsınız. Satış yapmak için yine bir testten geçmeniz gerekir.

Infolinks

Google Adsense’e benzeyen bir reklam ağıdır. Ziyaretçisi bol bir websiteniz varsa, site içeriğine uygun reklamlar yayınlamak için bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Tourbylocals

Gezmeyi ve insanlara rehberlik yapmayı sevenler için muhteşem bir servis. 158 ülkede kendi özel tur organizasyonlarını düzenleyerek para kazanan rehberlerin arasına katılıyorsunuz.

Bunun için telefonla mülakat gibi oldukça ciddi aşamalardan geçilmesi gerekiyor.

Türkiye’deki turistik yerlerin çokluğunu düşününce oldukça kârlı olabilecek bir servis olduğunu söyleyebilirim.

Selz

Burası son aylarda dropshipping kavramı ile moda olan, internette ürün satışı ve mağazacılık konusunda çalışabileceğiniz bir yerdir.

En büyük avantajı, ücretsiz hesap ile satışa başlamanıza izin vermesi. Bu aşamada mağazanıza, fiziki veya dijital, 5 ürün koyabilirsiniz.

Amazon, Shopify, Ebay gibi ürün satışı yapabileceğiniz marketlerin yanında çok küçük bir seçenek olsa da ücretsiz hesap açma seçeneği sayesinde benim çok tuttuğum bir yer.Bu iş alanlarının hepsi ciddi anlamda emek sarfetmeyi ve zaman ayırmayı gerektir. Yasal ve iş ortaklarınca geçerliliği kanıtlanmış alanlardır.

İnternette iş yaparak para kazanma konusuna asla kısa yoldan zengin olmak gibi amaçlarla girişilmemesi gerekir. Bu yüzden kriptopara alım-satımları gibi riskli işlerden, form doldur para kazan, video izle para kazan gibi dolandırıcılık kokan işlerden bahsetmedim bile.

Payoneer’da hesap açarken kimlik belgesi isteniyor. Havale/EFT işlemleri için hesap adresi gibi resmi bilgiler gerekiyor. Bu yüzden aklınızda dolandırıcılık yapıp yapıp malı götürmek gibi hedeflerin olmadığını umuyorum.

Faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorsanız paylaşmanızı rica ederim. Özellikle genç arkadaşlar için güzel bir başlangıç noktası olacaktır.

Son olarak, bir overlokçu özdeyişini örnek alıyorum ve…

Gençlerin dikkatine! Para kazanma rehberi ayağınıza geldi. 5 dakikada okuyup bitirilmez, kısa zamanda zengin etmez.

Engin Eraydın

diyorum.

Leave a Comment