fbpx

‘Şarkı söylemek lazım’dı…

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

18 Mart 2007’de başlayan yarışma programı ‘Şarkı söylemek lazım’ dün akşam sona erdi. Bu 2.5 aylık dönem, ilk defa ulusal bir yayın için görsel hazırlamanın verdiği tedirginlik ile başladı. 2. haftada program da oturunca tedirginlik yerini alışkanlığa bıraktı ve  benim için hem televizyon yayıncılığı konusunda uygulamalı bir staj hem de keyifli bir görsel performans süreci halinde geçti. 7 sene sonra hiç beklemediğim bir anda yine kendimi canlı yayın ortamlarında buldum. Belki program birkaç hafta daha uzasa kendimi tutamayıp yayın aşamasıyla da ilgilenmeyi isteyecektim.

Medyapım tarafından hazırlanan program Show TV’de Caner Erdem yönetmenliğinde yayınlanıyordu.İtiraf etmek gerekirse bu tarz programlar pek ilgi alanıma girmez ama tanık olduğum kadarıyla böyle stres yüklü bir yayın ancak bu kadar keyifli-etkili-problemsiz idare edilebilirdi.

Provalar, yayın aracındaki futbol muhabbetleri, yayın sırasında yaşananlar, reklam arası atıştırmaları, yeşillikler arasında bir stüdyo, Oray Eğin -r’siz de doğru konuşuyordu-… keyifli bir dönem.

Dipnot: Semih’i tutuyordum.

Leave a Comment