fbpx

TwitBlock ile boş konuşanları engelleyin

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

twitblockTwitter takipleriniz arasında spam yapan, kısa sürede anormal sayıda twit gönderen kullanıcıları tespit etmek için TwitBlock‘u ziyaret edebilirsiniz. Twitter kullanıcı bilgileriniz ile siteye giriş yaptıktan sonra takip ettiğiniz insanlar taranıp belli kriterlere göre puanlandırlıyor. Sonuçlara göre takip etmekten vazgeçeceğiniz, bloklayanız insanları belirliyorsunuz. Giriş yapmadan, herhangi bir twitter kullancısını da teste tabi tutabiliyorsunuz.

Puanlama yaparken bazı kriterler belirlenmiş. Örneğin 1 kişi tarafından bloklanmışsanız 10 puan veriyor. 100 kişi takip ediyorsanız ve sizi 50 kişi takip ediyorsa ‘umursanmama oranı’nız %75 oluyor. %50’nin üzerindeki her %1 için 1 puan ekleniyor. Rastlantısal oluşturulmuş bir kullanıcı adınız varsa 10 puan daha ekliyor. 20 puandan yüksek alanlar listeleniyor.

Tabii bu sonuçlar her zaman kesin bir anlam ifade etmiyor. Twitter hesabını sık güncelleyen gerçek kullanıcılar da çeşitli nedenlerden dolayı spamci damgası yiyebiliyor. Karşınıza çıkan listeyi gözden geçirip ona göre gerekli kişileri bloklamakta fayda var.

Leave a Comment