fbpx

Twitter üzerinden para kazanmak

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

“Şu anda ne yapıyorsunuz?” sorusu üzerine kurulmuş bir servis olan Twitter’ın kullanıcı sayısı son aylarda hızla artıyor. Bu kadar kullanıcısı olan bir ortamdan bir maddi kazanç elde etmesek olmazdı! Daha önce konuda yazılar yazılmıştı ama bir kere de ben bahsedeyim. Twitter aktivitelerinden para kazanabileceğiniz 2 site var.

Birincisi bir kuş. Saksağan. be-a-magpie.com

Burası Twitter için bir reklam ağı. Yani reklamverenler ve bu reklamları yayınlayan Twitter kullanıcıları için iki ayrı bölümü var. Kullanıcı olarak hesap isminiz ve şifreniz ile Magpie’ye kayıt olduğunuzda sistem sizin içeriğinize uygun reklamları, belli aralıklarla sizi takip eden insanlara Twitter girdisi olarak gönderiyor. Bu reklamları önceden onaylamanız mümkün. Böylece istemediğiniz reklamlar gönderilmiyor. Gönderim sıklığını siz belirliyorsunuz. Her reklam için bir miktar ödeme yapılıyor. Hesabınızda 50€ biriktiğinde Paypal ile ödemeyi alabiliyorsunuz.

(İşin suyunu çıkarıp 1 Twitter mesajı – 1 Reklam gibi bir yayınlama oranı belirlerseniz birkaç gün içerisinde tüm takipçilerinize el sallamanız olası.)

Sisteme katılan reklamverenler ise seçtikleri anahtar kelimeler için bir minimum fiyat belirliyor. Buna göre kazanan, o kelimeye ait reklamların sahibi oluyor.

Twitter üzerinden para kazanabileceğiniz diğer site Twittad.

Burada Twitter sayfanızın arkaalanını kiraya açıyorsunuz. İsteyen, sizin belirlediğiniz ücreti ödeyip belirlenen süre boyunca sayfanıda reklamını yayınlayabiliyor. Reklamın görüneceği yerler için çeşitli örnek şablonlar var. En çok kullanılanı sayfanın sol tarafı.

Bence bu servis pek tutmayacak çünkü insanlar genelde Twhirl, Tweeddeck gibi programlar kullanıyor. Bunlar sayesinde her kullanıcının Twitter sayfasına girmeye gerek kalmadan Twitter yazılarını okuyabiliyorsunuz.

Ayrıca Twittads’in anasayfasındaki koca Google reklamı da sinirimi bozdu. Olmamış diyor on üzerinden altı veriyoruz.

1 Comments

  1. Şifreyi teslim etmek ne kadar güvenli bilemedim ama deneyeceğim

Leave a Comment