fbpx

Yazdıklarını paylaşmayı sevenlere: Scribd

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

scribdDüşüncelerini yazıya dökme isteği ile yanıp tutuşanlar için ilaç gibi bir site Scribd. Yazdıklarını blogu üzerinden paylaşmakla yetinmeyen yazarlar için çöldeki vaha gibi bir site Scribd. Denemelerini, öykülerini, şiirlerini, romanlarını, makalelerini cüzi fiyatlara onbinlerce okuyucuya satıp Bora Bora’da yazlık almak isteyenler için yegane adres Scribd. 

Yazılarınızı doc, pdf, xls, ppt, rtf, txt gibi çeşitli formatlarda buraya yolluyorsunuz. Bunun için sitedeki uploader’ı kullanabilir, yazıyı doğrudan kopyalayıp ilgili alana yapıştırabilir, yazının bulunduğu adresi verebilir ya da Scribd Desktop Uploader’ı kullanabilirsiniz.  Ardından burası burası sizin sanal yayıneviniz gibi çalışıyor. Yazınız site üzerinden okunabilir veya indirilebilir hale getiriliyor. Tüm yazılar aynı zamanda Google tarafından da endekslendiği için daha kolay ulaşılır hale geliyor. Web sitelerine yerleştirmeniz için embed kodları sunuyorlar. 

Yazılar IPaper ile görüntüleniyor. Bu Flash teknolojisi ile çalışan bir PDF okuyucu gibi:
Human: A Weaving of Words (Part the II)

 
Henüz sadece ABD’deki kullanıcıları kapsayan bir ScribdStore olayı var. Yazınızın fiyatını siz belirliyorsunuz ve gelirin %80’i sizin oluyor. 

Bu yazı haftalardır yeni denemesi üzerinde çalışan Kübra Hn.’a ithaf edilmiştir.

Leave a Comment